Brazílie zavádí rozsáhlý program na poskytování potravin chudým

Úřady také optimalizovaly složení základního potravinového koše
Úřady také optimalizovaly složení základního potravinového koše

Brazilský prezident Luiz Inacio Lula da Silva nařídil změnit složení základního potravinového koše a zavést program „Solidarity Kitchen“, který lidem žijícím na ulici a v obtížných situacích poskytne v Brazílii jídlo zdarma. Příslušné vyhlášky byly podepsány na plenárním zasedání Národní rady pro potravinovou a nutriční bezpečnost (Consea).

Nové složení základního potravinového koše je podle vlády Brazílie v souladu s doporučeními a zásadami pokynů ministerstva zdravotnictví. Nyní zahrnuje přirozenější a minimálně tepelně upravené potraviny.

Brazilský prezident zdůraznil, že boj s hladem je pro vedení země prioritou. Informuje o tom Toda Palavra , partner TV BRICS.

„Musíme si uvědomit, že problémem není nedostatek potravin, ale nedostatek zdrojů, které lidem umožňují k nim přístup,“ řekl Lula da Silva.

Program Solidarity Kitchen koordinuje brazilské ministerstvo pro sociální rozvoj a boj proti hladu (MDS) a funguje od července 2023. Kancelář již zmapovala 2 770 kuchyní po celé zemi, které fungují na základě spolupráce mezi různými subjekty souvisejícími s rodinným zemědělstvím , nákup potravin a další.

Text copied from https://tvbrics.com/en/news/brazil-implements-large-scale-programme-to-provide-food-to-poor/