United for Human Rights, inovativní vzdělávací iniciativa v oblasti lidských práv, se perfektně hodila na Innovative School Summit v New Yorku

Pedagogové, kteří se snažili získat nové poznatky, jak oslovit a učit děti, našli materiály a učební osnovy United for Human Rights, které naplnily jejich potřeby

Podle Úřadu pro odpovědnost vlády USA „Každý rok se miliony studentů K-12 setkají s nepřátelským chováním, jako je šikana, projevy nenávisti, zločiny z nenávisti nebo útoky.“ Mnoho účastníků Innovative School Summit v Marriott Marquis na Times Square v New Yorku od 28. února do 1. března si velmi uvědomuje naléhavou potřebu účinných programů, které posilují mladé oběti zneužívání. United for Human Rights, mezinárodní nezisková organizace se sídlem v Los Angeles, přistupuje k tomuto problému se vzděláním. Skupina se věnuje zvyšování povědomí o Všeobecné deklaraci lidských práv . A to důrazně zahrnuje práva dětí .

Stánek United for Human Rights na Innovative School Summit 2024 v New Yorku
Stánek United for Human Rights na Innovative School Summit 2024 v New Yorku

Inovativní školní summity jsou součástí rostoucího hnutí za zvýšení kvality vzdělávání a jeho dopadu na životy mládeže. Zatímco mnoho lidskoprávních organizací se zaměřuje na výzkum a obhajobu obětí zneužívání, United for Human Rights a její iniciativa pro mladší děti, Youth for Human Rights International, doplňují toto úsilí vytvářením účinných vzdělávacích materiálů a jejich zpřístupněním široké veřejnosti.

United for Human Rights věří, že  vzdělání je základem a katalyzátorem změny stavu lidských práv ve světě. Pedagogové potřebují účinné materiály a nástroje, které mohou použít k začlenění lidských práv do svých osnov a  United for Human Rights tuto potřebu naplňuje:

  • Příručka pro pedagoga – kompletní příručka pro zavádění osnov o lidských právech
  • Plány lekcí pro střední, střední a vysoké školy
  • Manuál Mládež pro lidská práva a plány lekcí pro výuku lidských práv pro malé děti
  • Text Všeobecné deklarace lidských práv (UDHR) a zjednodušená verze pro děti
  • Série veřejnoprávních oznámení vstřícných mladým lidem, která oživují každý z 30 článků UDHR
  • Stručný a poutavý dokument o historii lidských práv

Pedagogové navštěvující stánek United for Human Rights dychtivě objednávali sady těchto materiálů pro použití ve svých třídách. Jedna učitelka z Kanady používá program již 10 let a podělila se o to, jak efektivní je podle ní. Jednatel neziskové organizace pro správu základních škol, která je nadšená lidskými právy, si objednala vzdělávací sady pro vzdělávací programy pro učitele pro organizace United for Human Rights a Youth for Human Rights. A jeden pedagog, jehož syn je mladý aktivista, řekl zaměstnancům stánku, že program je ideální pro mládež, jako je on.

Díky štědré podpoře scientologických církví a scientologů a inspirované slovy L. Rona Hubbarda, že „lidská práva se musí stát skutečností, nikoli idealistickým snem“, United for Human Rights a Youth for Human Rights zpřístupňují všechny materiály zdarma. za poplatek pedagogům. Lze je objednat online na webu United for Human Rights.