Portland plánuje obnovit činnost, Scientologové kladou důraz na prevenci

Dobrovolní duchovní ze Scientologické církve v Portlandu pomáhají zajistit bezpečný a zdravý restart městské ekonomiky.

Portland plánuje obnovit činnost, Scientologové kladou důraz na prevenci
Portland plánuje obnovit činnost, Scientologové kladou důraz na prevenci

S tím, že se Multnomah County připravuje na přechod do první fáze opětovného otevření, prevence nabývá ještě větší důležitosti než dříve. Scientologičtí dobrovolní duchovní navštěvují místní podniky s bezplatnými kopiemi brožur Stay Well (zůstaň zdravý), které poskytují návod na účinná opatření a informace o tom, co mohou jejich zákazníci udělat, aby se udrželi sami a ostatní ve zdraví.

As Portland Plans to Reopen, Scientologists Stress Prevention
As Portland Plans to Reopen, Scientologists Stress Prevention

Grafika a jednoduchý jazyk brožur usnadňují pochopení šíření virů a bakterií a ukazují, proč jsou důležitá preventivní opatření, jako jsou obličejové masky a sociální distancování.

Obchody odebírají a vystavují pro své zákazníky sady brožur. V jedné restauraci je vedoucí umístil přímo u vchodu. Majitel malého stánku s jídlem neměl místo pro vystavení, ale vzal si krabici brožur, a vkládal jeden výtisk brožury do každé z objednávek, které odesílal zákazníkům. „Pokud lidé vědí, co dělat, budou mnohem zdravější a ve větším bezpečí,“ řekl manažer jedné z restaurací, které Scientologičtí duchovní navštívili.

„Každý se zaměřuje na opětovné otevření,“ řekl jeden z dobrovolnických duchovních. „Lidé, se kterými jsme hovořili, okamžitě viděli, jak je důležité předat tyto informace svým zákazníkům, abychom zajistili, že můžeme ekonomiku znovu uvést do chodu.“

Dobrovolníci z Portlandu jsou součástí globální iniciativy, která má komunitám pomoci zůstat ve zdraví.

Centrum prevence jak zůstat zdraví na webu Scientologie poskytuje tyto materiály široce dostupné ve 20 jazycích. Brožury si můžete přečíst na webových stránkách nebo si je stáhnout. Více než tucet krátkých videí ilustruje klíčové informace, což usnadňuje pochopení, co je virus, jak se šíří, a opatření, která může kdokoli podniknout, aby chránil sebe a své rodiny.

______________

Celosvětová distribuce těchto brožur začala v květnu v komunitách kolem scientologických církví a misí po celém světě. Mezinárodní diseminační a distribuční středisko Scientologické církve vytisklo a odeslalo 5 milionů kopií brožur Stay Well (zůstaň zdravý.

Program scientologických dobrovolníků je náboženská sociální služba vytvořená v polovině 70. let zakladatelem scientologie L. Ron Hubbardem. Představuje jednu z největších a nejviditelnějších mezinárodních nezávislých záchranných sil. Mandát dobrovolného duchovního je být „osobou, která dobrovolně pomáhá svým bližním tím, že obnovuje účel, pravdu a duchovní hodnoty životům druhých“.