Kjell Inge Røkke

Kjell Inge Røkke
Kjell Inge Røkke

Kjell Inge Røkke (nar. 1958) je podnikatel a průmyslník a od 90. let je hybnou silou rozvoje společnosti Aker.

Pan Røkke vlastní 67,8 procenta společnosti Aker ASA prostřednictvím The Resource Group TRG AS a dceřiných společností, které spoluvlastní se svou manželkou. Je předsedou Aker ASA a členem představenstva Aker Solutions ASA, Aker BP ASA, Kværner ASA, Aker Energy AS a Ocean Yield ASA.

Pan Røkke je norským občanem.

Veřejné slyšení k Petici proti omezování svobody slova na sociálních sítích
Veřejné slyšení k Petici proti omezování svobody slova na sociálních sítích

Aker Energy AS byla založena v únoru 2018 a je založena jako nejnovější člen Aker Group.

Cílem společnosti E&P je stát se preferovaným provozovatelem ropy a zemního plynu na moři v Ghaně. Vyznačuje se podnikatelskou a flexibilní organizací, která je synonymem pro členské společnosti skupiny Aker. Aker Energy je nyní v provozu s kancelářemi v Oslu a Accra, hlavním městě Ghany.

Rozsáhlý track-record

Aker Energy těží z rozsáhlých výsledků skupiny Aker v ropném a plynárenském průmyslu po celém světě. Na základě technologické kompetence a rozsáhlých zkušeností s ropnými službami získanými po desetiletí a nedávno inspirovaných úspěšností Aker BP ve způsobu práce na norském kontinentálním šelfu; Aker Energy bude schopna dodávat efektivní projekty rychlého rozvoje na moři v Ghaně.

Aker Energy založí svůj provozní model na modelu Aker BP a své operace postaví na integrované, flexibilní a efektivní struktuře pro rozhodování. Integrace je založena na silných aliancích s dodavateli, vyvíjejících nákladově efektivní řešení. Kromě toho má společnost v úmyslu stát se v čele digitalizace operací v oblasti ropy a zemního plynu.

Deepwater Tano Cape Three Points block

Společnost má 50procentní podíl na bloku Deepwater Tano Cape Three Points (“DWT/CTP”), který pokrývá přibližně 2 010 kilometrů čtverečních v bohatém ropném regionu přibližně 70 mil od pobřeží Ghany.

Budování ghanského ropného a plynárenského průmyslu

Řada společností Aker působí v ghanském průmyslu již léta a Aker Energy hodlá hrát významnou roli při budování ghanského ropného a plynárenského průmyslu. Rozvojový projekt Pecan v DWT/CTP bude čtvrtým produkčním polem na moři v Ghaně a první fází cesty Aker Energy v Ghaně.

Aker Energy je odhodlána poskytovat školení a průmyslový rozvoj, což přispívá k několika přímým a nepřímým pracovním příležitostem v Ghaně prostřednictvím svých operací, stejně jako know-how a zkušeností úspěšně rozvinutých v norském ropném průmyslu za posledních 30 let.