Géralda Darmanina při návštěvě Alžírska přijal Abdelmadjid Tebboune

Francouzský ministr vnitra odjel v neděli 5. listopadu do Alžíru, kde ho přijal alžírský prezident, aby diskutoval zejména o „boji proti organizovanému zločinu“, „migraci“ nebo „důsledcích krize » uprostřed Východní.

Během této několikahodinové návštěvy, uskutečněné „na žádost“ francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, byl Gérald Darmanin zvláště přijat alžírskou hlavou státu Abdelmadjidem Tebbounem a Brahim Merad, ministr vnitra, uvedlo Francouzovo okolí.

„Provozní spolupráce“

Tato návštěva přichází ve Francii v předvečer zahájení zkoumání zákona o přistěhovalectví v Senátu, který provedl Gérald Darmanin. „V návaznosti na jeho předchozí cesty do Alžíru se diskutovalo o tématech  operativní spolupráce“, dodal doprovod francouzského ministra, zejména „boj proti organizovanému zločinu“, „migrace“, „mobilita“ a „občanská bezpečnost“. “.

Diskuse probíhaly také „o důsledcích krize zasahující Blízký východ“ , uvedl doprovod bez dalších podrobnostíMinistr již navštívil Alžír v prosinci 2022. Oznámil návrat k normálu v udělování víz alžírským státním příslušníkům. Francie se na podzim roku 2021 rozhodla omezit vydávání víz v Alžírsku, Maroku a Tunisku, aby tyto země povzbudila, aby zpřísnily svůj boj proti nelegálnímu přistěhovalectví .