Egypt zažívá nárůst obchodu po začlenění skupiny BRICS

Po rozhodnutí Jihoafrické republiky spustit preferenční obchod jako součást dohody o volném obchodu s Egyptem zdroje z posledně jmenované země zdůraznily počáteční výhody členství země ve skupině BRICS.

Tento krok znamená novou éru ekonomické spolupráce a připravuje cestu pro nárůst objemu obchodu mezi Egyptem a Jižní Afrikou. Příležitosti pro spolupráci jsou obrovské, zejména s nedávným vstupem Egypta do zemí BRICS.

Oficiální statistiky Ústřední agentury pro veřejnou mobilizaci a statistiku ukazují, že obchodní výměna mezi Egyptem a Jižní Afrikou se do konce roku 2021 zvýšila na přibližně 217,1 milionu USD, což je o 37 % více než v předchozím roce.

To zahrnuje egyptský export do Jižní Afriky, který v roce 2021 vyskočil o 71,5 % na 128,9 milionu dolarů.

Rostly také jihoafrické investice v Egyptě, které během fiskálního roku 2019/2020 dosáhly přibližně 74,6 milionu dolarů, což je ohromující nárůst o 600,5 % oproti fiskálnímu roku 2018/2019.

Seznam obchodovaného zboží mezi oběma zeměmi obsahuje pět klíčových komodit, včetně plastů, ovoce, anorganických chemických produktů, cukru a výrobků z cukru a zeleninových přípravků z Egypta, dále auta, traktory, jízdní kola, výrobky z mědi, litiny a různé chemické výrobky. , a kotle a stroje z Jižní Afriky.

Africká kontinentální zóna volného obchodu má být spuštěna 31. ledna. Očekává se, že tento historický krok usnadní významný obchod na celém africkém kontinentu, včetně zemí jako Ghana, Egypt, Rwanda a Tunisko, které se účastní iniciativy pro řízený obchod.

Fresh Plaza