Lufthansa představuje nabídku pro Ita Airways: podrobnosti

Lufthansa představuje nabídku pro Ita Airways: podrobnosti
Lufthansa představuje nabídku pro Ita Airways: podrobnosti

Německá společnost má v úmyslu vstoupit s menšinovým podílem s opcí získat zbytek akcií později

„ Lufthansa si klade za cíl získat podíl v italské vlajkové letecké společnosti Ita Airways “. Německá letecká společnost to oznamuje v poznámce. V plánu je dohodnout se na počáteční akvizici menšinového podílu a opci na odkoupení zbývajících akcií později.

„Společnost dnes předložila nabídku italskému ministerstvu hospodářství a financí na uzavření memoranda o porozumění (MoU) za tímto účelem. Za předpokladu, že obě strany podepíší toto memorandum o porozumění, budou další jednání a diskuse vedeny výhradně na bázi ,“ vysvětluje společnost.

Tyto rozhovory, jak se uvádí v poznámce zveřejněné Lufthansou, „se zaměří především na formu možné kapitálové investice, na obchodní a provozní integraci ITA do skupiny Lufthansa Airline Group a na výsledné synergie. V případě dosažení závazné dohody by její realizace podléhala schválení příslušných orgánů“.

Pro Lufthansa Group je Itálie nejdůležitějším trhem mimo její domácí trhy a Spojené státy americké . Důležitost Itálie pro obchodní i soukromé cesty spočívá v její silné exportně orientované ekonomice a postavení jednoho z nejlepších dovolenkových míst v Evropě, uvedl německý gigant.

Zdroj: https://www.dire.it/18-01-2023/862207-lufthansa-offerta-ita-airways-compagnia-aerea/