Kuba a Mexiko posilují vazby ve spolupráci ve zdravotnictví

Kuba a Mexiko posilují vazby ve spolupráci ve zdravotnictví
Kuba a Mexiko posilují vazby ve spolupráci ve zdravotnictví

8. května v Havaně mexický ministr zdravotnictví Jorge Alcocer Varela a jeho kubánský protějšek José Ángel Portal Miranda podepsali dohodu o spolupráci týkající se školení specialistů, výzkumu, vakcín, léků a najímání kubánských lékařů.

Dohoda o zdraví mezi Mexikem a Kubou má za cíl vytvořit právní referenční rámec, na jehož základě budou obě organizace rozvíjet činnosti technické, vědecké a akademické spolupráce.

Spolupráce mezi oběma zeměmi bude podle dohody zahrnovat výměnu specialistů, kteří budou poskytovat služby v oblasti prevence, veřejného zdraví, péče a práce na dálku ve zdravotnických zařízeních nebo institucích. Kromě toho budou také organizována každoroční školení pro lékařské specialisty.

Kromě toho dokument stanoví, že obě země budou moci získávat léky, vakcíny a všechny typy zdravotnického výrobního vybavení podle potřeby a v souladu s odpovídajícími právními postupy.

Kubánští lékaři se budou moci specializovat v Mexiku, oznamuje ministerstvo zdravotnictví. 8. května v Havaně na Kubě podepsali dohodu o spolupráci mexický ministr zdravotnictví Jorge Alcocer a jeho kubánský protějšek José Ángel Portal Miranda.

Rovněž bude zřízen technicko-regulační výbor obou zemí pro rozvoj společných akcí v oblasti vědeckého výzkumu.