Kazachstánci dostávají SMS zprávy z Kaspi.kz s odkazy na malware

Takový program může přenést data platebních karet, bankovních účtů a vkladů na třetí strany.

Kazachstánci dostávají SMS zprávy jménem Kaspi.kz s odkazy na škodlivé aplikace, které mohou ukrást osobní údaje, uvádí Stopfake.kz.

Kazachstánci dostávají SMS zprávy z Kaspi.kz s odkazy na malware
Kazachstánci dostávají SMS zprávy z Kaspi.kz s odkazy na malware

„Zprávy naznačují instalaci aplikace banky, ale odkaz uvedený v textu nevede k žádnému z oficiálních zdrojů, odkud je lze stáhnout. Oficiální aplikaci Kaspi.kz lze stáhnout a nainstalovat prostřednictvím AppStore, GooglePlay a AppGallery . Tyto platformy jsou doporučeny pro oficiální web banky, “uvádí se ve zprávě.

Při stahování aplikace ze zdrojů třetích stran riskují uživatelé instalaci škodlivého programu, který přenese data platebních karet, bankovních účtů a vkladů na třetí strany, uvádí se ve zprávě.

„V zájmu ochrany před kybernetickými podvodníky se nedoporučuje sledovat neznámé odkazy od neznámých odesílatelů. V žádném případě byste neměli sdělovat hesla, PIN kódy, SMS kódy a další informace o svých bankovních účtech třetím stranám. Zaměstnanci banky mají také nemá právo žádat klienty, aby jim tyto informace poskytli telefonicky nebo na schůzce, “- informuje