Ivermektin jako léčba COVID-19 může být v Americkém Tennessee dostupnější

Ivermektin jako léčba COVID-19 může být v Americkém Tennessee dostupnější
Ivermektin jako léčba COVID-19 může být v Americkém Tennessee dostupnější

Ivermektin pro léčbu proti COVID-19 může být v Tennessee dostupný bez lékařského předpisu, pokud zákon, který byl schválen v Senátu 6. dubna, podepíše guvernér Bill Lee.

Jeden ze sponzorů Senátního zákona 2188 (pdf), státní senátor Frank Niceley, republikán, řekl The Epoch Times: „Je to jeden z nejdůležitějších zákonů, které jsme letos schválili.“

„Účet by to dal za přepážku s konzultací, což znamená, že byste vysvětlili své příznaky lékárníkovi, vyplnili byste list se seznamem vašich již existujících onemocnění a jaké další léky užíváte, aby lékárník určil správnou dávku.“ “ řekl Niceley.

Republikánský senátor Rusty Crowe, spolupředkladatel návrhu zákona, v tiskové zprávě uvedl: „Ivermektin je jednou z mnoha terapeutických možností, jako jsou vakcíny, monoklonální protilátky a antivirotika, které se ukázaly jako účinné v léčba COVID-19. Tento návrh zákona poskytne pacientům bezpečný a účinný způsob rychlého přístupu k ivermectinu přes přepážku a pod dohledem jejich lékárníků a lékaře, se kterým mají lékárníci uzavřenou smlouvu o spolupráci.“

Ivermectin je schválen Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv jako antiparazitární lék, ale není povolen k léčbě COVID-19.

V roce 2021 se Ivermectin přidal k hydroxychlorochinu jako jedna z kontroverzních raných léčebných postupů pro COVID-19. Mnoha lékařům hrozila ztráta nebo ztráta lékařských licencí za předepisování obou léků k léčbě COVID-19 na základě obvinění z dezinformací.

„Ivermektin jasně funguje,“ řekl Niceley. „V Senátu máme lékaře, kteří to předepisují neustále. Musíte to vzít brzy. Jako u každé nemoci je včasná léčba lepší než pozdní,“ řekl s tím, že když měl pozitivní test na COVID-19, užil Ivermectin.

Niceley řekl, že jedním z důvodů návrhu zákona je učinit Ivermectin bezpečnějším, aby lidé nedostávali špatnou dávku, protože mnozí se uchýlili k nákupu farmářského veterinárního odčervovače koní. Ačkoli někteří hlásili pozitivní výsledky i při užívání koňské verze drogy, zprávy v médiích se zaměřily na předávkování lidí, což vedlo k přeplněným pohotovostním místnostem, které v jednom případě bránily obětem střelných zbraní v poskytování péče.

„Ivermektin je bezpečnější než Tylenol,“ řekl Niceley. „Není důvod to nezkusit.“

Vzhledem k tomu, že účinnost Ivermectinu závisí na včasné léčbě, návrh zákona usnadní schopnost člověka získat lék v raných fázích.

„Pokud si musíte domluvit schůzku s lékařem a čekat dva týdny, než se dostanete dovnitř, je příliš pozdě na včasnou léčbu,“ řekl Niceley.

„Hluboká propaganda s cílem omezit její použití“
Na březnovém slyšení Výboru pro zdraví a sociální péči v Senátu promluvil spoluzakladatel Front Line COVID-19 Critical Care Alliance Dr. Paul Mařík, který obhajoval používání Ivermectinu, na podporu návrhu zákona.

„Je to pravděpodobně jeden z nejbezpečnějších léků, které kdy byly vyrobeny,“ řekl Marik. „Více než 3,7 milionu lidí dostalo Ivermectin k léčbě parazitárních onemocnění v Africe, Asii a Jižní Americe.“

Více lidí zemřelo na Tylenol, který je v některých částech světa také označován jako Panadol, než na Ivermectin, řekl Mařík.

„Člověk by nemohl chtít, aby nám příroda dala dokonalejší lék, protože zabíjí virus řadou mechanismů a má také silné protizánětlivé vlastnosti. Takže je to opravdu perfektní lék na léčbu COVID-19,“ řekl Mařík.

Došlo k propagandistické kampani, která měla tento lék zamítnout jako toxický odčervovač koní, řekl, ačkoli „je to pravděpodobně nejúčinnější lék proti SAR-CoV-2“.

„Je pobuřující, že došlo k tak hluboké propagandě, která omezila jeho použití, aby umlčela lékaře, kteří jej předepisovali, a omezila lékárníky v jeho vydávání,“ řekl. „Pokud bychom využili náš protokol, který jsme zveřejnili v březnu 2020, věřím, že jsme mohli zachránit stovky tisíc životů, protože klíčem k COVID je včasná léčba.“

Dr. Denise Sibley, lékařka z Johnson City, Tennessee, která uvedla, že přijala protokoly Marik a Front Line pomocí Ivermectinu při léčbě „téměř 4 400 lidí“, včetně členů Tennessee House a Senátu, uvedla, že Ivermectin používala nejen pro COVID. -19 symptomů u jejích pacientů, ale také u zranění způsobených vakcínou. Bohužel to bylo obtížné získat poté, co v září 2021 „vyšel určitý dopis“, řekla.

Dezinformační inkvizice
V červenci 2021 vydala nezisková organizace Federace státních lékařských rad (FSMB) prohlášení s varováním, že lékaři, „kteří vytvářejí a šíří dezinformace nebo dezinformace o vakcínách COVID-19, riskují disciplinární opatření státních lékařských rad, včetně pozastavení činnosti. nebo odebrání lékařské licence.“

Lékařské rady jako American Medical Association (AMA) a American Pharmacists Association následovaly příklad.

V září 2021 přijala Tennessee Board of Medical Examiners (TBME) prohlášení FSMB.

V září 2021 přijala Tennessee Board of Medical Examiners (TBME) prohlášení FSMB.

Během této doby byla bezpečnost a účinnost vakcíny také zpochybňována, s více zprávami o lidech, kteří se nakazili COVID-19 poté, co dostali bodnutí, a také o lidech, kteří měli někdy fatální vedlejší účinky.

Poté, co TBME vydalo vlastní varování, zástupce státu Tennessee John Ragan řekl, že správní rada nemá pravomoc vytvořit nový disciplinární přestupek bez souhlasu zákonodárců.

Správní rada prohlášení stáhla ze svých webových stránek, ale otázkou zůstalo, zda bude rada nadále vyšetřovat a účtovat lékaře. K dnešnímu dni neexistuje precedens pro to, aby rada prosazovala zásady, které nebyly zveřejněny na jejích webových stránkách.

Ragan řekl listu The Epoch Times, že přijatá politika se posunula mimo „zábradlí zákona“ a dává představenstvu svévolný úsudek o tom, co jsou dezinformace.

„Vysvětlil jsem, že pokud budou mít někdy v budoucnu politiku v této věci, musí definovat, co jsou dezinformace a dezinformace, protože jinak to, co máte, je inkvizice,“ řekl Ragan. „Pak se to stane situací: „Kacířství je to, co říkám, že je, a poznám to, až to uvidím.“

V říjnu 2021 schválil zákonodárný sbor Tennessee návrh zákona, který zdůraznil roli zákonodárce při navrhování zákonů, které stanoví disciplinární přestupky týkající se vydávání a předepisování léků na COVID-19.

Přesto stigma kolem drogy pokračovalo a lékaři jako Sibley hlásili, že drogu je téměř nemožné najít.

„Měla jsem pacienty v neděli čtyři hodiny autem do lékárny, která měla ivermektin, takže je velmi obtížné ho získat,“ řekla. „Jakýkoli lepší přístup k ivermectinu by pomohl zachránit životy.“

Placebo?
V diskuzi o návrhu zákona 6. dubna v Senátu republikánský senátor Richard Briggs řekl, že Mařík a další „experti, které jsme měli k tomu, aby o tom svědčili, šíří více dezinformací než skutečných informací o tom“, a řekl, že na základě svého výzkumu věří, že ivermektin má placebo efekt.

Nicméně pokračoval, že ivermektin musí být podán během prvních 48 hodin, „nebo to nefunguje“.

Briggs se obával, že zpřístupnění ivermektinu by veřejnosti ukázalo, že ivermektin je stejně účinný jako jiné léky, jako je Remdesivir a monoklonální protilátky.

„Budeme mít pacienty na vědecky prokázaném neúčinném léku, spíše než na léčbu, kterou potřebují pro COVID,“ řekl Briggs.

Jiní, kteří mluvili proti návrhu zákona, jako demokratický senátor Jeff Yarbro, zopakovali Briggsův argument a poukázali na výzkum, který podle něj dokázal, že ivermektin je neúčinný, a že to, co nazval dezinformacemi kolem ivermektinu, vedlo k předávkování.

„A to je to, co se stane, když se začneme spoléhat na podcastery, kteří nám řeknou, jaké drogy máme brát, na rozdíl od skutečné snahy řídit se důkazy a vědou,“ řekl Yarbro v narážce na Joe Rogana z The Joe Rogan Experience, který řekl, že se úspěšně zotavil z COVID-19 s pomocí Ivermectinu.

Republikánská senátorka Janice Bowlingová, která uvedla, že se také uzdravila z COVID-19 užíváním ivermektinu, návrh podpořila.

„O pandemii je spousta věcí, které se ukázaly jako naprosté lži a dezinformace,“ řekla.

Ivermectin podle jejího názoru mezi ně nepatří.

Poté, co byla léčena, když měla pozitivní test, zjistila, že je účinný.

„Nebylo to placebo,“ řekla.

Existuje mnoho osobních zkušeností s ivermectinem, které podporují jeho účinnost, řekla.

„A nejdůležitější na tom je něco, co bude dostupné na základě osobní volby člověka,“ řekla. „Oceňuji tuto legislativu a oceňuji, že ivermektin během tohoto utrpení zachránil mnoho životů.“