Hlad nebude: Ukrajinští farmáři zachraňují období setí a narušují plány okupantů

Farmář, který seje 24 let, říká, že letošní setí kampaň bude nejdůležitější
Farmář, který seje 24 let, říká, že letošní setí kampaň bude nejdůležitější

Rusko chtělo, aby na Ukrajině začala humanitární katastrofa a lidé zůstali bez chleba.

Ukrajinští agrárníci zachraňují období setí a maří plány okupantů. Rusko chtělo, aby na Ukrajině začala humanitární katastrofa a lidé zůstali bez chleba. Farmáři si však jsou jisti, že Rusové neuspějí.

To je uvedeno v TSN.

V regionu Vinnitsa začala osevní kampaň o několik týdnů dříve než obvykle. Vysévejte jarní pšenici a ječmen. Farmáři chtějí stihnout dobré počasí a kvůli válce spěchají s výsevem. Dříve Vitalij, jeden z obyvatel regionu Vinnycja, oséval pole kukuřicí a sójovými boby, ale nyní, poprvé po několika letech, seje pouze pšenici.

Vojenská správa je žádána, aby zasela méně kukuřice a slunečnice, které se dříve vyvážely, a více potravinářského obilí a pohanky, aby nakrmila Ukrajince. Ředitel Podolského institutu krmiv a zemědělství Alexander Korneichuk říká, že hlavními plodinami, které zajišťují potravinovou bezpečnost, jsou jarní pšenice a ječmen, pohanka, proso a cukrová řepa. Právě tyto plodiny nyní zemědělci zasejí.

Farmář, který sází 24 let, říká, že letošní výsadbová kampaň bude nejdůležitější za všechny ty roky. Vědci navrhují vysévat ultra rané odrůdy pohanky, která přináší výnosy dvakrát ročně, a dokonce i rýži. To pomůže zemi poskytnout obiloviny.

Brambory se budou sázet i v průmyslovém měřítku. Farmářům v regionu Vinnytsia se již slibují bezúročné půjčky, ale v regionu je kriticky málo paliva.

„Oblast Vinnycja potřebuje téměř 22 000 tun motorové nafty a dnes je velmi velký problém s minerálními hnojivy. Nepřítel zasáhne přesně ropné sklady, zasáhne bodově, sklady potravin. Doufají, že budeme hladovět,“ řekl. šéf vojenské správy Vinnitsa Sergej Borzov

Farmáři však ujišťují, že hladomor nebude. Spěchají osít všechna pole co nejdříve. Speciální zařízení se zastaví pouze tehdy, když zazní letecký poplach. Pokud farmáři slyší sirény, už vědí, co mají dělat. Farmáři si lehnou přímo za traktory a čekají na poplach. Jakmile nebezpečí pomine, pokračují v práci.

Záchranáři upozorňují řidiče traktorů, aby byli opatrní. Farmáři si musí pečlivě prohlédnout ornou půdu, protože v zemi mohou být nepřátelské miny a granáty, které nevybuchly.

Již dříve UNIAN oznámila, že již vešlo ve známost, co blokování přístavů ze strany Ruska hrozí ukrajinským farmářům .