Federer sehraje poslední zápas kariéry s Nadalem

Rafael Nadal a Roger Federer (zde na Laver Cupu 2017 v Praze) si spolu opět zahrají v pátek večer v Londýně. Naposledy
Rafael Nadal a Roger Federer (zde na Laver Cupu 2017 v Praze) si spolu opět zahrají v pátek večer v Londýně. Naposledy

Jak doufali, ba dokonce snili, Roger Federer sehraje v pátek poslední zápas své kariéry s Rafaelem Nadalem, nikoli jako soupeř, ale jako spoluhráč ve čtyřhře, v první den Laver Cupu, oznámili ve čtvrtek organizátoři.

Oba velcí rivalové z posledních patnácti let budou bok po boku reprezentovat evropský tým proti americké dvojici ve složení Jack Sock a Frances Tiafoe, která bude reprezentovat světový tým.

Jednačtyřicetiletý Švýcar, vítěz 20 grandslamových titulů, sehraje večer v londýnské O2 Areně svůj poslední zápas, než ukončí jednu z nejprestižnějších kariér ve všech sportech.

Federer a Nadal napsali 40 střetů (24 výher ku 16 pro Španěla), některé z nich legendární, nejnapínavější telenovelu v historii tenisu.

Ale Federer, jehož zranění pravého kolena se stalo nepřekonatelným, minulý týden oznámil, že ukončí kariéru na konci Laver Cupu, exhibice, kterou inicioval a která staví tým Evropy pod vedením Björna Borga ke světovému šampionátu. týmu, který trénuje John McEnroe.

„Připravuji se na poslední double,“ oznámil ve středu, zatímco jeho partnerka ještě nebyla formalizována. „Samozřejmě jsem nervózní, že jsem nehrál tak dlouho, doufám, že budu konkurenceschopný,“ dodal po roce a půl mimo kurty a snažil se léčit své koleno.