Další vlna epidemií dorazila do Francie, v Maďarsku je situace stále dobrá

Kvůli nárůstu počtu lidí nakažených koronavirem doporučila francouzská premiérka Élisabeth Borneová v úterý obyvatelům své země opět nošení roušek ve vozech veřejné dopravy a v blízkosti zvláště zranitelných osob. Podle epidemiologů do země dorazila nová, devátá vlna epidemií.

V Maďarsku je počet lidí očkovaných proti koronaviru 6 420 202, z toho 6 206 565 dostalo druhé, 3 902 085 třetí a 393 151 dostalo čtvrté očkování - souhrnná data z minulého týdne ve středu oznámil koronavirus.gov .hu. Na vládním portálu bylo napsáno: Minulý týden bylo potvrzeno 4 259 nových infekcí, čímž se počet identifikovaných infekcí od začátku epidemie zvýšil na 2 166 352. Minulý týden zemřelo 42 převážně starších chronických pacientů, čímž se počet úmrtí zvýšil na 48 287. Počet uzdravených je 2 104 358 a aktivně infikovaných 13 707. V současné době se v nemocnici léčí 336 pacientů s koronavirem, z toho sedm je na ventilátorech .  Napsali, že epidemie je v Maďarsku momentálně „střední“, což je dáno i vysokou proočkovaností. Zdůraznili: virus nadále představuje největší hrozbu pro neočkované, a proto jsou stále žádáni, aby se nechali očkovat.  Přeočkování se doporučuje všem, kteří dostali předchozí očkování před více než čtyřmi měsíci - čte stránka.  Bylo zdůrazněno, že vláda nadále poskytuje možnost očkování. Očkování lze i nadále vyžádat u rodinného lékaře nebo rodinného pediatra a také je podat na očkovacích místech v nemocnici, kam můžete chodit v pátek s objednáním i bez něj. (Praktičtí lékaři si stěžují, že nedostanou očkování / red.)  K dispozici je také přeočkování novým typem vakcíny Pfizer proti Omicron. Vakcína je jednorázová a získala pouze licenci EU pro přeočkování. Potvrzující očkování lze podstoupit i v pátek v očkovací dny bez objednání.
V Maďarsku je počet lidí očkovaných proti koronaviru 6 420 202, z toho 6 206 565 dostalo druhé, 3 902 085 třetí a 393 151 dostalo čtvrté očkování – souhrnná data z minulého týdne ve středu oznámil koronavirus.gov .hu.
Na vládním portálu bylo napsáno: Minulý týden bylo potvrzeno 4 259 nových infekcí, čímž se počet identifikovaných infekcí od začátku epidemie zvýšil na 2 166 352. Minulý týden zemřelo 42 převážně starších chronických pacientů, čímž se počet úmrtí zvýšil na 48 287. Počet uzdravených je 2 104 358 a aktivně infikovaných 13 707. V současné době se v nemocnici léčí 336 pacientů s koronavirem, z toho sedm je na ventilátorech .
Napsali, že epidemie je v Maďarsku momentálně „střední“, což je dáno i vysokou proočkovaností. Zdůraznili: virus nadále představuje největší hrozbu pro neočkované, a proto jsou stále žádáni, aby se nechali očkovat.
Přeočkování se doporučuje všem, kteří dostali předchozí očkování před více než čtyřmi měsíci – čte stránka.
Bylo zdůrazněno, že vláda nadále poskytuje možnost očkování. Očkování lze i nadále vyžádat u rodinného lékaře nebo rodinného pediatra a také je podat na očkovacích místech v nemocnici, kam můžete chodit v pátek s objednáním i bez něj. (Praktičtí lékaři si stěžují, že nedostanou očkování / red.)
K dispozici je také přeočkování novým typem vakcíny Pfizer proti Omicron. Vakcína je jednorázová a získala pouze licenci EU pro přeočkování. Potvrzující očkování lze podstoupit i v pátek v očkovací dny bez objednání.

Kvůli nárůstu počtu lidí nakažených koronavirem doporučila francouzská premiérka Elisabeth Borneová v úterý obyvatelům své země opět nošení roušek ve vozech veřejné dopravy a v blízkosti zvláště zranitelných osob. Podle epidemiologů do země dorazila nová, devátá vlna epidemií.

Veřejné slyšení k Petici proti omezování svobody slova na sociálních sítích
Veřejné slyšení k Petici proti omezování svobody slova na sociálních sítích

„Pomozme našim zdravotníkům tím, že budeme opatrnější! Slavnostně vyzývám k dodržování zdravotních předpisů. Když jsme v blízkosti zranitelných lidí nebo na přeplněných místech, jako jsou vozy veřejné dopravy, nosíme roušky! Tato malá gesta zachraňují životy, všichni to víme a jsme rozhodující pro omezení epidemie,“ řekl předseda vlády v Národním shromáždění v bezprostřední hodině otázek. „Francouzi se vždy chovali zodpovědně. Nepochybuji, že totéž udělají i nyní,“ dodal.

Po téměř měsíc trvajícím zlepšujícím se trendu se koronavirus ve Francii opět začal šířit a je pravděpodobný příchod deváté epidemické vlny.

V pátek bylo registrováno 48 629 nových infekcí oproti 33 177 o týden dříve, což představuje nárůst o 46 procent.

Podle posledních údajů francouzského ministerstva zdravotnictví se zvýšil i počet lidí v nemocnici: za posledních sedm dní potřebovalo nemocniční péči kvůli těžkým příznakům více než 4500 nově nakažených.

Míra reprodukce viru stoupla nad 1, což znamená, že jsme na začátku stále vyšší epidemické křivky.

Antoine Flahault, vedoucí zdravotnického institutu Ženevské univerzity, francouzské tiskové agentuře řekl: devátá vlna se nerýsuje pouze ve Francii, ale obecně v Evropě, jihovýchodní Asii a Severní Americe. Z toho důvodu je zodpovědná nová, rychle se šířící subvarianta omikronové varianty koronaviru s označením BQ.1, která postupně vytlačuje subvariantu s označením BA.5.

Podle specialisty lze na základě zkušeností z posledních let očekávat, že epidemická křivka bude nadále stoupat a klesat začne až o vánočních prázdninách, a to díky zavírání škol.

Během prvních osmi vln epidemie si francouzská populace částečně vyvinula imunitu poté, co 95 procent těch, kteří byli způsobilí k očkování , dostalo tři dávky vakcíny proti koronaviru, ale pouze zlomek těch, kteří byli způsobilí, tj. ti starší 60 let, vyžadoval čtvrtou vakcínu . Počet nakažených, kteří jsou v současné době v nemocnici (19 000), je stále pod nejvyššími úrovněmi z předchozích vln.

V Maďarsku je počet lidí očkovaných proti koronaviru 6 420 202, z toho 6 206 565 dostalo druhé, 3 902 085 třetí a 393 151 dostalo čtvrté očkování – souhrnná data z minulého týdne ve středu oznámil koronavirus.gov .hu.

Na vládním portálu bylo napsáno: Minulý týden bylo potvrzeno 4 259 nových infekcí, čímž se počet identifikovaných infekcí od začátku epidemie zvýšil na 2 166 352. Minulý týden zemřelo 42 převážně starších chronických pacientů, čímž se počet úmrtí zvýšil na 48 287. Počet uzdravených je 2 104 358 a aktivně infikovaných 13 707. V současné době se v nemocnici léčí 336 pacientů s koronavirem, z toho sedm je na ventilátorech .

Napsali, že epidemie je v Maďarsku momentálně „střední“, což je dáno i vysokou proočkovaností. Zdůraznili: virus nadále představuje největší hrozbu pro neočkované, a proto jsou stále žádáni, aby se nechali očkovat.

Přeočkování se doporučuje všem, kteří dostali předchozí očkování před více než čtyřmi měsíci – čte stránka.

Bylo zdůrazněno, že vláda nadále poskytuje možnost očkování. Očkování lze i nadále vyžádat u rodinného lékaře nebo rodinného pediatra a také je podat na očkovacích místech v nemocnici, kam můžete chodit v pátek s objednáním i bez něj. (Praktičtí lékaři si stěžují, že nedostanou očkování / red.)

K dispozici je také přeočkování novým typem vakcíny Pfizer proti Omicron. Vakcína je jednorázová a získala pouze licenci EU pro přeočkování. Potvrzující očkování lze podstoupit i v pátek v očkovací dny bez objednání.