Čína uvolňuje svá omezení, aby se vypořádala s Covidem

Rozhodnutí Pekingu přichází po protestech, které ovládly ulice mnoha měst v zemi proti přísné politice „nulového Covidu“

Čína uvolňuje svá omezení, aby se vypořádala s Covidem
Čína uvolňuje svá omezení, aby se vypořádala s Covidem

Čína prudce obrátila proti Covidu a oznámila různá opatření ke zrušení některých nejpřísnějších omezení , aby se vypořádala s postupujícím virem. Rozhodnutí pekingské vlády přichází po protestech , které zachvátily ulice mnoha měst po celé zemi proti přísné politice „nulového Covidu“ , která je nyní již čtvrtým rokem a je obviněna z narušení každodenního společenského života a vážného poškození zaměstnanosti a národního hospodářství. Národní zdravotní komise oznámila, že negativní testy na Covid-19 a A již nebudou vyžadovány

čistý zdravotní stav zobrazený v aplikaci , s výjimkou vysoce rizikových oblastí, jako jsou centra denní péče , školy a pečovatelské domy .
Lidé, kteří byli pozitivně testováni na virus, se také budou moci rozhodnout zůstat doma a ne být hospitalizováni v polních nemocnicích , které jsou nehygienické a hrozí jim přeplněnost, zatímco školy, kde nedošlo k propuknutí nákazy , budou muset obnovit tváří v tvář. – obličejové lekce .
Plánovaná opatření zahrnují také zvýšení proočkovanosti seniorů a možnost občanů poprvé po měsících nastupovat do autobusů a metra bez povinnosti prokázat negativní diagnostický test za posledních 48 hodin . Podle nových opatření nemůže výluka trvat déle než pět dní, pokud nebudou zjištěny další případy pozitivity koronaviru.
Průmyslová centra jako Guangzhou , město poblíž Hong Kongu , mezitím znovu otevřela trhy a obchodní aktivity a zrušila většinu omezení pohybu, i když se rozhodla je ponechat ve čtvrtích, kde je přítomnost pozitivních lidí.
Dnes nové případy hlášené v Číně klesly z denního rekordu více než 40 000 v posledních dnech na pouhých 20 764, z nichž velká většina je asymptomatická.
Mezitím, právě v boji proti viru, najde asijský gigant vzácného spojence: mluvčí Bílého domu Karine Jean-Pierre ve skutečnosti prohlásila, že Spojené státy jsou připraveny „pomoci a pomoci Číně s vakcínami proti Covid“. „ _