Busan City zahajuje výstavbu mezinárodního finančního centra Busan, fáze 3… Dokončení v roce 2025

Busan City zahajuje výstavbu mezinárodního finančního centra Busan, fáze 3… Dokončení v roce 2025
Busan City zahajuje výstavbu mezinárodního finančního centra Busan, fáze 3… Dokončení v roce 2025

Město Pusan ​​oznámilo, že zahájí 3. fázi projektu mezinárodního finančního centra Pusan, které bude hrát klíčovou roli jako asijské finanční centrum, spolu s metropolitní vládou Pusan.

Daewoo E&C, implementátor třetí fáze mezinárodního finančního centra Busan, zaslal 28. dne minulého měsíce úřadu Nam-gu výzvu k zahájení vývoje třetí fáze a oznámil, že bude dokončena ve druhé polovině roku 2025.

Developerský projekt 3. fáze otevřel veřejnou nabídku pro soukromé společnosti v dubnu 2020, v říjnu téhož roku podepsal obchodní smlouvu a v říjnu 2021 obdržel stavební povolení od úřadu Nam-gu.

Třetí fáze Busan International Finance Center bude postavena s kancelářskými prostory v 5. podzemním podlaží a 45 nadzemních podlažích s plochou 10 293,8 m2 a celkovou podlahovou plochou 146 553 m2 v rámci Busan International Finance Center. .

Třetí fází vývojového projektu je chytré pracovní prostředí pro finanční instituce, které jsou rezidentními institucemi, které přitahují a integrují digitální konvergenční finanční pracovní prostory, jako jsou fintech a blockchain, a klíčové finanční instituce, které odpovídají vizi asijského finančního centra města. očekává se, že maximalizuje synergii s projektem postupného rozvoje.

Plánuje zejména vytvoření digitálního finančního údolí, ekosystému pro 4. průmyslovou revoluci a digitální finanční inovace, integrací 200 společností, jako jsou 4. průmyslová fintech, block chain a společnosti informačních a komunikačních technologií. využít jej jako relokační prostor pro veřejné sekundární finanční instituce, jako je KDB.

Kromě toho budou vytvořeny nejen finanční pracovní prostory, které jsou nezbytným zařízením, ale také zařízení pro veřejný život, jako je centrum denní péče na pracovišti, dětská finanční knihovna a infrastruktura komunitního prostoru, aby poskytovaly pohodlí pracovníkům rezidentních společností a poskytnout občanům velkou pomoc.

Poté, co byl Busan v roce 2009 označen jako finanční centrum, bylo mezinárodní finanční centrum Busan vyvinuto a přemístěno Korejským technologickým záručním fondem, centrálou Bank of Korea v Busanu a BNK. Bylo dokončeno v listopadu 2018 a je domovem 35 institucí včetně Korea Exchange, Korea Asset Management Corporation a Korea Securities Depository Jedná se o největší finanční centrum v jižním regionu s celkovým počtem 4 500 zaměstnanců.

Park Hyeong-jun, starosta Busanu, řekl: „Prostřednictvím plnohodnotné propagace třetí fáze mezinárodního finančního centra Busan budeme schopni pozvednout náš status námořního a derivátového finančního centra, rozšířit infrastrukturu finančních obchodních zařízení, a dále posilovat globální konkurenceschopnost v nových finančních odvětvích, jako je digitální finance.“ „Abychom se etablovali jako finanční centrum v Asii, uděláme vše pro radikální vylepšení místního finančního ekosystému vybudováním infrastruktury a přilákáním kompetentních domácích i zahraničních finanční instituce a přemístění sekundárních veřejných institucí, jako je KDB,“ řekl.