Zaměstnanec z oblasti dárcovství orgánů v Číně odhaluje neetické praktiky transplantačního průmyslu

Čínský transplantační průmysl s obratem několika miliard dolarů je závislý na stálých dodávkách orgánů. Číňané se však zdráhají své orgány darovat kvůli hluboce zakořeněné kulturní víře, že tělo musí po smrti zůstat neporušené. Čínský režim se podle informátora zevnitř systému dárcovství snaží tyto překážky překonávat pochybnými metodami. Proměňuje transplantační odvětví do extrémní podoby ekonomického myšlení bez etických omezení.

neetické praktiky transplantačního průmyslu a dárcovství orgánů v Číně
neetické praktiky transplantačního průmyslu a dárcovství orgánů v Číně

V Číně dnes státní média oslavují povolání „koordinátora dárcovství orgánů“. Úkolem těchto koordinátorů je přesvědčit rodiny umírajících pacientů, aby darovaly orgány svých blízkých, které jsou potřebné k podpoře rostoucího čínského transplantačního průmyslu.

Rodiny, které souhlasí, dostávají za svůj souhlas finanční odměny.

Podle výpovědi Lianga Sina (zdroj si přál zůstat v anonymitě a používá pseudonym), bývalého koordinátora dárcovství orgánů ze severovýchodní Číny, však toto povolání není tak ušlechtilé, jak jej prezentuje čínský režim.

Tato práce se daleko více podobá práci prodavače, řekl Liang v rozhovoru pro čínsko-jazyčnou redakci deníku Epoch Times. Velká část práce spočívá v peněžních pobídkách zaměřených na chudé občany, aby je přiměli souhlasit s darováním orgánů jejich umírajících příbuzných.

metody čínských koordinátorů transplantací orgánů
metody čínských koordinátorů transplantací orgánů

Podle světových standardů pro transplantace orgánů jsou metody čínských koordinátorů neetické a porušují mezinárodně uznávané transplantační zásady, které zakazují vyplácení peněz za souhlas s darováním orgánů, který by měl být dobrovolný a bezplatný a měl by sloužit k záchraně lidských životů, nikoliv k předmětu podnikání.

Falun-Gong-Organ-Harvesting-China__CZE-384x216

Liangova odhalení se dotýkají dnes již nechvalně proslulého čínského systému transplantací orgánů, do něhož je zapojen čínský režim a který je silně kritizován za případy nuceného odebírání orgánů politickým vězňům.

Informátor pracoval v této profesi po dobu šesti měsíců. Po odchodu z pracovní pozice se rozhodl kontaktovat média a hovořit o podrobnostech své práce, údajně v naději, že se více lidí dozví pravdu.

Pokračování článku je na epochtimes.cz