Výměna zkušeností a nové obchodní kontakty na SKB 2018 v Nitře

Slovenská agentura pro rozvoj investic a obchodu (SARIO) uspořádala 23. května 2018 akci ze série SARIO Business Link – Slovenské kooperační burzu Nitra 2018 (SKB).
Výměna zkušeností a nové obchodní kontakty na SKB 2018 v Nitře
SKB byla součástí oficiálního doprovodného programu 25. ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu v Nitře. Formát akcí Slovenská kooperační burza patří již 12 let k největším a nejprestižnějším mezinárodním business-to-business (B2B) akcím pro Slovenské a zahraničních podnikatelů na Slovensku.

„SARIO systematicky pomáhá Slovenské firmám etablovat se v silné zahraniční konkurenci poskytováním kvalitních služeb i organizací tohoto networkingových akce. I díky SKB objevily mnohé zahraniční společnosti potenciál Slovenska pro obchodní spolupráci či pro investice s přidanou hodnotou, „uvedl generální ředitel SARIO Robert Šimončič.

Slovenská kooperační burza Nitra v jeden den a na jednom místě znovu poskytla firmám příležitost vyměnit si zkušenosti z praxe, jakož i možnost navázat nové obchodní kontakty a zapojit se do subdodavatelských řetězců nadnárodních společností.

„Jsem velmi rád, že součástí tohoto ročníku byl i Inovační workshop pro společnost Jaguar Land Rover, který poskytl 12-tim inovativním Slovenské společnostem příležitost prezentovat své portfolio,“ vyzdvihl generální ředitel SARIO Robert Šimončič.

Na akci Slovenská kooperační burza Nitra 2018 se zúčastnilo 87 Slovenská firem a 17 společností z 8 zemí světa, mezi nimi z České republiky, Velké Británie, Japonska či USA, které absolvovaly za jeden den 529 předem naplánovaných bilaterálních jednání.

Kromě podpory exportu se aktuální ročník SKB v Nitře zaměřil na potenciál slovenského strojírenství a na něj navazujících produkčních odvětví. V rámci odborného programu odborníci z praxe, jakož i zástupci státu diskutovali na témata jako automobilové strojírenství a mobilita budoucnosti, výzvy zaměřené na podporu inovací a elektromobilita a její dopad na dopravu a průmysl, které souvisejí s budoucím vývojem naší ekonomiky.

Akci návštěvníkům zpestřili i toho roku unikátní partnerské exponáty – 3D tiskárna s tiskovým objemem 1m3, elektrický monopost, elektromobil Nissan LEAF, univerzitní projekty, také workshopy a individuální konzultace z oblasti podpory zahraničního obchodu, státní podpory, financování exportu, aktuálních výzev na podporu inovací z fondů EU či účasti na veletrzích a výstavách. Mediálním partnerem akce byl i ATP Journal.

Slovenská kooperační burza od svého vzniku dosud přinesla možnost spojit obchodní a výrobní potenciál více než 2 000 firmám z 38 zemí světa, které mezi sebou odrokovali více než 5 000 setkání.

Další akce SARIO naleznete na níže uvedené adrese.