Trnavská automobilka pro nedostatek integrovaných obvodů znovu nevyrábí

Trnavská automobilka pro nedostatek čipů znovu nevyrábí
Trnavská automobilka pro nedostatek integrovaných obvodů znovu nevyrábí

Automobilka Stellantis v Trnavě má až na výjimky opět uzavřenou výrobu.

Důvodem je podle dostupných informací opět nedostatek rozličných čipů.

Automobilka kvůli nedostatku integrovaných obvodů nevyráběla v některých dnech respektive na některých změnách už na začátku května. Následně měla v druhé polovině května zcela nebo částečně kromě výjimek uzavřenou výrobu, pracovalo se na některých změnách v lisovně a svařovně. Výroba byla obnovena na konci května.

Podle sdělení pro zaměstnance na stránkách aktuální byla v neděli výroba opět odstavena a dnes je také odstavena s výjimkou některých linek a pozic na noční směně v lisovně a svařovně. O tom, zda se zítra výroba obnoví, bude automobilka informovat dnes.

Problémy se dotkly i automobilek Volkswagen v Bratislavě a Jaguar Land Rover v Nitře. Volkswagen měl od konce dubna do poloviny května kvůli nedostatku čipů uzavřenou výrobu SUV. Jaguar Land Rover měl mít podle dostupných informací uzavřenou výrobu na devět dní od konce května.

Problémy se týkají různých typů čipů a problémy s výrobou již mají více automobiloví výrobci ale podle dostupných informací mimo jiné už i největší výrobci smartphonů a počítačových zařízení, Samsung a Apple.

Jedním z důvodů nedostatku čipů je zvýšená poptávka po počítačových zařízeních pro situaci s epidemií, kvůli které stále více lidé pracují a vzdělávají se na dálku z domu.