Tři íránské univerzity produkují nejvíce zaměstnatelných absolventů

Podle zprávy Quacquarelli Symonds (QS) Graduate Employability Rankings 2022 byly tři íránské univerzity zařazeny mezi nejlepší světové univerzity produkující nejvíce zaměstnatelné absolventy.
Podle zprávy Quacquarelli Symonds (QS) Graduate Employability Rankings 2022 byly tři íránské univerzity zařazeny mezi nejlepší světové univerzity produkující nejvíce zaměstnatelné absolventy.

Quacquarelli Symonds je předním světovým poskytovatelem služeb, analytiky a náhledu na globální vysokoškolský sektor, jehož posláním je umožnit motivovaným lidem kdekoli na světě naplnit svůj potenciál prostřednictvím dosaženého vzdělání, mezinárodní mobility a kariérního rozvoje.

Portfolio QS World University Rankings, které bylo slavnostně otevřeno v roce 2004, se rozrostlo a stalo se celosvětově nejoblíbenějším zdrojem srovnávacích dat o výkonnosti univerzit.

V hodnocení zaměstnatelnosti absolventů každá z univerzit prokázala schopnost produkovat absolventy s „měkkými dovednostmi“ požadovanými pro moderní pracoviště.

Metrika reputace zaměstnavatele je založena na více než 50 000 odpovědích na QS Employer Survey a žádá zaměstnavatele, aby identifikovali ty instituce, z nichž získávají nejkompetentnější, nejinovativnější a nejefektivnější absolventy.

Metrika výsledků absolventů analyzuje vzdělávací historii nejinovativnějších, nejkreativnějších, nejbohatších, nejpodnikavějších a/nebo filantropických jednotlivců na světě, aby zjistila, které univerzity produkují jednotlivce, kteří mění svět.

Podle údajů zveřejněných na oficiálních stránkách QS se Sharif University of Technology a University of Teherán umístily na 301-500 a Amirkabir University of Technology, na 501. místě, jsou nejlepšími íránskými univerzitami mezi světovými univerzitami, které mají nejvíce zaměstnatelní absolventi.

Massachusetts Institute of Technology (MIT) získal skóre 100 a udržel si první místo, následován Stanfordskou univerzitou a Kalifornskou univerzitou.

Akademická kvalita  

Nejnověji leidenský žebříček zveřejnil zprávu z roku 2022, podle níž se 44 íránských univerzit umístilo mezi 1 318 špičkovými univerzitami na světě.

Íránská univerzita lékařských věd také zařadila mezi přední světové univerzity za přínos k plnění cíle udržitelného rozvoje OSN, kterým je dobré zdraví a duševní pohoda.

Podle žebříčku Asia University Rankings of the Times Higher Education 2022 bylo mezi nejlepšími univerzitami v Asii zařazeno 58 univerzit z Íránu.

Vydání Times Higher Education Impact Rankings z roku 2022 založené na příspěvcích univerzit k plnění cílů OSN pro udržitelný rozvoj (SDGs) uvádí 27 íránských univerzit.

Webometrics Ranking of World Universities 2022 zařadil 694 íránských institucí mezi 30 000 nejlepších univerzit po celém světě.

Také 59 íránských univerzit bylo zařazeno mezi 3 000 nejlepších institucí na světě, pokud jde o akademickou kvalitu, podle zprávy za období 2021–2022, kterou vydala University Ranking by Academic Performance (URAP).

Byl zveřejněn seznam Quacquarelli Symonds (QS) Graduate Employability Rankings 2022, který zahrnoval tři íránské univerzity z celkového počtu 550 institutů po celém světě, které zdůraznily procesy zaměstnávání absolventů.

Mezitím se 41 íránských univerzit v technických vědách a 12 univerzit v počítačových vědách umístilo mezi 1 188 nejlepšími univerzitami na světě díky oznámení žebříčku Higher Education World University Rankings 2022 podle předmětu.

Také zavedla 59 íránských univerzit mezi nejlepší instituce v žebříčku World University Rankings 2022.