Švýcarská vláda připravuje oddělení energetické krize

19. září 2022
Spolková rada vytváří speciální jednotku, která má reagovat na možný nedostatek energie, potvrdil v neděli ministr hospodářství Guy Parmelin. Vláda čelila kritice kantonů ohledně koordinace a obvinění, že je příliš pomalá v reakci na potenciální krizi.

Vláda je „velmi blízko“ k dokončení vytvoření krizové jednotky s „jednotným kontaktním místem pro kantony“, řekl Parmelin v neděli švýcarské veřejnoprávní televizi RTS.Externí odkaz. Řekl, že formální oznámení bude učiněno, až bude připraveno.

Ale jednotka by zasáhla pouze v případě, že Švýcarsko skutečně zažije nedostatek energie, řekl Parmelin.

Uprostřed rostoucích výzev k akci společnost Parmelin minulý měsíc oznámila řadu opatření, která mají pomoci v boji proti možnému nedostatku elektřiny ve Švýcarsku tuto zimu, včetně kampaně na úsporu energie. Trvá však na tom, že hrozba nedostatku by se neměla příliš dramatizovatExterní odkaz.

Ugandští scientologičtí dobrovolní duchovní oslovují pomoc

Kantony, řada podnikatelských skupin a levicově orientované politické skupiny vyjádřily obavy , přičemž některé z nich se zaměřovaly na vládu kvůli vnímanému nedostatku naléhavosti.

Prezident Konference kantonálních energetických ředitelů Roberto Schmidt obvinil federální vládu, že „zaspala v otázce elektřiny“.

Kantony si stěžují na nedostatek informací a na to, že nejsou pravidelně konzultovány, uvedla RTS. Vyzvali k vytvoření stálé krizové jednotky, která by měla jasnou strategii pro řešení jakéhokoli nedostatku energie, spíše než aby se touto otázkou zabývaly různé federální resorty. Chtějí také jasnou indikaci jakéhokoli budoucího nedostatku energie.

V srpnu švýcarská vláda zahájila kampaň, která povzbuzuje obyvatelstvo, aby neplýtvalo energií uprostřed očekávané energetické krize spojené se sníženými dodávkami ropy a plynu z Ruska v důsledku jeho války na Ukrajině. Spotřebitelům bylo doporučeno, aby přijali opatření, jako je snížení termostatu, zakrytí hrnců a pánví při vaření a zhasnutí světel a spotřebičů, když se nepoužívají.

Minulý měsíc vláda také zavedla dobrovolný program úspory plynuExterní odkazže doufá, že sníží poptávku ze strany domácností a průmyslu o 15 %. Probíhají také opatření na zvýšení zásob vody ve vodních elektrárnách a na rozšíření zásobníků plynu.