Radnice v São Paulu plánuje vytvořit kemp pro lidi bez domova

Soninha Francine
Soninha Francine

Soninha Francine, která nedávno složila přísahu jako Brazilská ministryně pro lidská práva a občanství, říká, že vezme flexibilnější projekt recepce v São Paulu z papíru

Za necelý týden jako ministryně pro lidská práva a občanství pracovala bývalá radní Soninha Francine na uvedení starého projektu na vytvoření kempu pro lidi bez domova v São Paulu. Model počítá s vyčleněním pozemků, kde si bezdomovci mohou postavit stany a mají přístup do koupelen, sprch a místa na vyprání prádla.

Jedním z důvodů, proč chce, aby se nápad uskutečnil, je zhoršování sociální situace města. Podle sčítání se počet bezdomovců zvýšil o 31 % ve srovnání s průzkumem provedeným v roce 2019.

„Starosta řekl, že s vědomím vyhrocenosti situace města by peníze nebyly překážkou,“ řekl tento týden v rozhovoru pro Folhu. Nápad poprvé přišel asi před pěti lety, když nastoupila do sekretariátu bývalého starosty João Doria (PSDB). „Když jsem o tom poskytla rozhovor, zeptali se mě na hlavu,“ říká, když byla v prvních měsících svého funkčního období vyhozena.