Přes 20 tisíc lidí na koncertě na počest krále Charlese a je dojatý slovy prince Williama

Přes 20 tisíc lidí na koncertě na počest krále Charlese a je dojatý slovy prince Williama
Přes 20 tisíc lidí na koncertě na počest krále Charlese a je dojatý slovy prince Williama

Nejstarší syn panovníka pronesl projev, aby vzdal hold svému otci. Na pódiu hvězdy jako Andrea Bocelli, Katy Perry, Take That a Lionel Ritchie

Show plná světel, barev a hudby, důstojné uzavření nabitého víkendu. Korunovační koncert se konal v areálu hradu Windsor v Londýně , živá akce pořádaná na počest krále Karla, který byl oficiálně korunován v sobotu 6. května .

Přítomno více než 20 000 lidí, kteří zpívali společně s hvězdami jako Lionel Ritchie, Katy Perry, Take That a náš vlastní Andrea Bocelli . Jejich zvuková štafeta nadchla nejen krále, ale také královnu Camillu, Williama a Kate z Walesu, jejich děti George a Charlotte a celou královskou rodinu sedící na tribuně.

HARRY NEPŘÍTOMNĚ JEN NA OSLAVÁCH

Jediný nepřítomný, vždy on, Harry, který hned po korunovaci odletěl do Ameriky, aby oslavil čtvrté narozeniny svého nejstaršího syna Archieho , narozeného 6. května.

Král údajně litoval Harryho nepřítomnosti a během korunovační večeře popřál jeho synovci všechno nejlepší k narozeninám.

PROJEV PRINCE WILLIAMA

Pomineme-li spory, Korunovační koncert ukázal stále užší pouto mezi Charlesem a Williamem , který na jevišti vzdával hold svému otci. „Mohl bych o svém otci říci mnoho věcí – začal vtipným tónem – ale nebojte se, na rozdíl od Lionela nebudu mluvit celou noc . “ Citát je pro „All night long“, který umělec zpíval během večera, takže všichni tančili.

Carlo byl během řeči několikrát dojat, když se následník trůnu zmínil o své babičce – „Odtud se na nás se zalíbením dívá a dnes je jistě hrdou matkou“ – a když ho přímo oslovil: „Tati, my jsou na vás všichni velmi hrdí . “

A William – dokonalý v roli budoucího krále – několikrát pronesl službu: slovo, které bylo mantrou pro královnu Alžbětu II., což se zdá být pro krále Charlese i pro 40letého muže. „Slibuji, že budu sloužit vám všem – řekl – králi, zemi a společenství.“

GLAMOUR A HUDBA

Byl to lesk, který dominoval večeru. Světla a ohňostroje podbarvily koncert, zejména během vystoupení Katy Perry. Americký umělec – který již několik let podporuje charitativní nadaci krále „British Asian Trust“ – vystoupil s „Roar“ a „Firework“.

Na pódiu také náš Andrea Bocelli, který se svým přítelem Sirem Brynem Terfelem zazpíval „You’ll never walk alone“.

Členové královské rodiny zpívají a tančí – od dětí po dospělé – na tóny umělců na pódiu. V sestavě jsou také Take That bez Robbieho Williamse (ten by pozvání odmítl stejně jako kolegové kalibru Eda Sheerana a Eltona Johna) a nigerijská zpěvačka Tiwa Savage , již na soundtrackovém albu Beyoncè The Lion King.