Mark Walker představil prohlášení na počest 130. výročí vzdělávacích institucí Land-Grant v roce 1890

Mark Walker představil prohlášení na počest 130. výročí vzdělávacích institucí Land-Grant v roce 1890
Mark Walker představil prohlášení na počest 130. výročí vzdělávacích institucí Land-Grant v roce 1890

Americký zástupce Mark Walker (R-N.C.) Představil americkou Sněmovnu reprezentantů bipartisanskou rezoluci, která bude 30. srpna 2020 oslavovat jako 130. výročí Land-Grantových institucí z roku 1890.

„Jako domov největší HBCU v naší zemi vytvořil monumentální Morrillův zákon z roku 1890 nespočet příležitostí pro Severní Karolíny za posledních 130 let,“ řekl Walker. „Každá z devatenácti historicky černých vysokých škol a univerzit založených na základě této legislativy, včetně státní univerzity v Severní Karolíně A&T, nesmírně přispívají k životu, vzdělání a budoucnosti budoucích studentů po celé zemi. Je mi ctí pokračovat v obhájení těchto institucí prostřednictvím tohoto usnesení připomínajícího jejich historické výročí. “

„Fond Thurgood Marshall College Fund (TMCF) rozšiřuje své poděkování kongresmanu Marku Walkerovi a bipartisanské skupině zákonodárců, kteří společně sponzorovali rezoluci připomínající 130. výročí přijetí zákona Morrill z roku 1890, který vedl k založení našich historicky černých vysokých škol a univerzit, “řekl Harry L. Williams, prezident a generální ředitel Thurgood Marshall College Fund. „Jako bývalý prezident Land-Grant University z roku 1890 vím z první ruky možnosti, které tyto instituce poskytují nejen studentům, jejichž životy se navždy změní zápisem na HBCU, ale také komunitám, které mají příležitost těžit z rozšiřujících a informačních služeb, které naše školy vynikají. “

Senátor John Boozman (R-Ark.) Také představil společníka tohoto usnesení v Senátu USA na počest výročí těchto institucí poskytujících půdu.

Instituce pro udělování pozemků z roku 1890 byly vytvořeny zákonem Morrill z roku 1890, který byl přijat 30. srpna 1890. Z 19 historicky černých vysokých škol a univerzit, které tato legislativa vytvořila, zůstává Severní Karolína A&T State University v Greensboro největší HBCU ve Spojených státech. Státy.