Kuba zavede druhé posílení očkování proti Covid-19 u lidí ve věku 50 let nebo starších

Kuba zavede druhé posílení očkování proti Covid-19 u lidí ve věku 50 let nebo starších
Kuba zavede druhé posílení očkování proti Covid-19 u lidí ve věku 50 let nebo starších

Kubánské ministerstvo zdravotnictví se po dokončení analýzy spolu s několika subjekty v tomto ohledu rozhodlo přidělit druhé posílení očkování proti Covid-19 lidem ve věku 50 let a starším, dříve počatým od 70 let.

V úterý to z Paláce revoluce věděla Dr. Ileana Morales Suárezová, ředitelka Technologické vědy a inovací Kubánského ministerstva veřejného zdraví (Minsap), na setkání odborníků a vědců zabývajících se úkoly vědy a technologických inovací pro konfrontace s COVID-19, byly také řešeny další relevantní problémy pro Kubu.

S tímto novým věkovým žebříčkem bude posilovací dávka podána o něco více než čtyřem milionům lidí, podle Dr. Ileany Morales na setkání vedeném prvním tajemníkem Ústředního výboru Komunistické strany a prezidentem republiky Miguelem Díaz-Canel Bermúdez; stejně jako pro člena politického byra a premiéra Manuela Marrera Cruze a místopředsedy Kubánské vlády Inés Maríu Chapman Waugh a Jorge Luise Perdoma Di-Lellu.

Morales uvedla, že tento víkend začnou posilovací dávky podávat na Kubě i rizikovým skupinám. K rozsahu tohoto procesu Díaz-Canel poznamenal, že „nyní náš úspěch udržet“ povzbuzující čísla spočívá v „udržení úrovně imunizace, kterou máme, což musí být na základě posil.“

Sdílel myšlenku podle důkazů, že pokud svět nedokáže odstranit situaci epidemie, „budeme stále vystaveni“: „To znamená, že nemůžeme ztratit systematické posilování, protože jinak se vrátíme do složitá situace ».

Údaje, které ilustrují situaci lidstva před COVID-19 a kolik toho ostrov dosáhl ve své konfrontaci s pandemií, byly součástí aktualizace strategie očkování proti Covid-19 na Kubě. Morales Suárez raději začal s nerovnostmi, protože, jak řekla, „když se podíváte na linii zemí s nízkými příjmy, oproti tomu, co dosáhly země s vysokými příjmy, rozdíly jsou obrovské.“

Grafika sloužila jako podpora pro vyjádření počtu lidí, kteří ve světě nebyli očkováni. Když lékař ukazoval na barevné mapě, jak byla planeta bičována omikronovou variantou, řekl, že kdyby byl svět očkován jako ostrov a další země, nenastal gigantický vrchol nemoci.

Realita je na hony vzdálená předchozím důkazům a je to smutné: pouze 14 zemí nechalo očkovat více než 85 % své populace; asi třicet národů má méně než 10 % tohoto zdravotního stavu; a 42 zemí má méně než 20 %. Další sdílená skutečnost hovoří o nerovnosti: 95 zemí – celkem 194 na světě – má proočkovaných méně než 50 % své populace.

Všichni Kubánci jsou velmi hrdí, tvrdil, že ostrov vede žebříček zemí podle množství vakcín, které se aplikují na každých sto lidí.“ dodala – je rozdíl, který máme oproti světovému průměru?“ Světový průměr, zdůraznila, nedosahuje 148, zatímco Kuba má číslo, které přesahuje 320.

„Pokud jde o úmrtnost, jsme již na minimu možného, ​​což bylo to, co profesor Guinovart předpověděl asi před šesti měsíci.“ Ukázala list, který „je jedním z těch, které máme nejraději, se kterými se cítíme nejspokojenější“, podle kterého se dětské očkování na Kubě dostalo na 1 909 980 dětí (97,8 % z celkového počtu).

Očkováno muselo být něco málo přes 1 954 000 dětí: tento počet neočkovaných představuje děti nemocné nebo s nějakým zdravotním stavem. Již posilující dávka u této skupiny populace, jak uvedl lékař, „dosahuje 61,3 %“.

Pokud jde o miliony podaných dávek po celé republice, expertka připomněla, že podat 36,3 milionu za rok bylo velké úsilí a pokračujeme, uvedla. „Chceme pokračovat v ochraně kubánského obyvatelstva, jak jste (oslovila prezidenta) opakovaně naznačil.“

Rozsáhlé informace na setkání nabídl doktor věd Pedro Mas Bermejo, který se zabýval studiem účinnosti vakcíny Abdala u dětské populace Kuby. Také viceprezident Kubánské společnosti pro hygienu a epidemiologii řekl, že „od července loňského roku provádíme hodnocení a zde jsou výsledky“: 94% účinnost u závažných onemocnění; a 93,69 % za smrt. Tvrdil, že to jsou výsledky, díky nimž se počet mrtvých výrazně snížil.

Pokud jde o účinnost vakcíny Abdala v prevenci asymptomatického onemocnění, u pacientů ve věku 16-18 let je procento 98,9. Tato účinnost je „velmi vysoká“, řekl odborník.

Přes veškeré úsilí, které Kuba vynaložila na záchranu životů proti COVID-19, toto úterý doktor věd Raúl Guinovart Díaz, děkan Fakulty matematiky a výpočetní techniky Havanské univerzity, mohl na základě předpovědních modelů potvrdit, že Očekává se, že epidemie zůstane v zemi během nadcházejících týdnů pod kontrolou.

NÁSLEDNÉ ŘÍZENÍ PO NEHODĚ

Prezident Díaz-Canel se více než jednou zeptal na rodiny, které byly 6. května vážně zasaženy incidentem v hotelu Saratoga. Učinil tak během jednání dočasné pracovní skupiny pro prevenci a konfrontaci s COVID-19, na kterém byly sledovány oběti výbuchu v turistickém zařízení ve Staré Havaně.

Na schůzce, jíž se zúčastnil premiér Manuel Marrero Cruz, stejně jako armádní generál Revolučních ozbrojených sil (FAR) a Hrdina Kubánské republiky Ramón Espinosa Martín, bylo podrobně přezkoumáno, jak jsou na tom postižené rodiny. je opečováváno.

Ministr zahraničního obchodu a zahraničních investic Rodrigo Malmierca Díaz uvedl, že nabídky učiněné v těchto dnech mezinárodními institucemi jsou v zásadě zbožím pro postižené a prostředky pro veřejné zdraví (včetně léků a zdravotnického materiálu): „Existují dary od institucí z Systém OSN, zahraniční společnosti a sdružení Kubánců sídlících v zahraničí,“ uvedl ministr a zmínil i kubánské subjekty.

Guvernér Havany Reinaldo García Zapata oznámil, že dokončil průzkum potřeb všech rodin, které jsou ubytovány ve Villa Panamericana. „Už jsme upozornili na konkrétní účinky, které každá z těchto rodin měla.“ A dodal: „Prověřujeme všechny rodiny zesnulých, protože v některých je situace dost choulostivá, protože mnoho zesnulých bylo oporou jejich rodin.“

Jak popsal García Zapata, několik pracovních skupin pracuje současně: převážejí se věci rodin, které musely být evakuovány; Pokračují rekonstrukční práce na domech, na dotčené škole, dále na Kapitolu a v divadle Martí.

Hlava státu se zajímala o lidi, kteří v důsledku událostí v Saratoze dostávají důchodovou léčbu. V této souvislosti Marta Elena Feitó Cabrera, ministryně práce a sociálního zabezpečení, vysvětlila, že všechny důchody se zpracovávají, revidují se doby služby a byly zavedeny provizorní důchody, aby se ušetřil čas, zatímco úřední papíry pracují Jsem na cestě. Dodala, že 22 rodinám ubytovaným ve Villa Panamericana jim byla poskytnuta dávka sociální pomoci.

Vedoucí MINSAP, José Angel Portal Miranda – který při řešení čísel o COVID-19 uvedl, že míra výskytu přenosu se nadále snižuje – uvedl k části těch, kteří byli zasaženi hotelovým incidentem, že z 99, kteří byli zraněni, zůstává počet zemřelých (46). Existuje 41 lékařských propuštění. Hospitalizováno je 12 pacientů (jeden v kritickém stavu). Čtyři jsou ve vážném stavu (včetně dvou dětí) a sedm choulostivých pacientů (včetně dvou dětí). V případě dospělých je jeden v kritickém stavu. V případě dětí není žádný kritický a španělský pacient se nadále příznivě vyvíjí.

Prostřednictvím videokonference úřady z každé provincie a zvláštní obce Isla de la Juventud informovaly vedení země o situaci COVID-19 a dalších prioritních otázkách pro život.