Kongresman Mark Walker hlasuje pro historický obchod USMCA, více pracovních míst v Severní Karolíně

zákon o provádění dohody mezi USA a Mexikem-Kanadou
zákon o provádění dohody mezi USA a Mexikem-Kanadou

Americký zástupce Mark Walker (R-N.C.) Dnes vydal následující prohlášení poté, co Sněmovna reprezentantů USA schválila H.R. 5430, zákon o provádění dohody mezi USA a Mexikem-Kanadou, v poměru hlasů 385-41:

„Americký obchod ovlivňuje každý podnik a rodinu v Severní Karolíně.“ Proto jsme dnes právě schválili USMCA, obchodní dohodu, která bude chránit a rozšiřovat americká pracovní místa a najít nové mezinárodní zákazníky pro naše výrobky vyrobené v Severní Karolíně. Tato historická obchodní dohoda měla být přijata před několika měsíci a ztráta tohoto partyzánského odporu je neměřitelná; Jsem však rád, že jsme dekádu uzavřeli uzavřením obchodní dohody, která připraví naše pracovníky, zemědělce a zaměstnavatele na prosperující budoucnost. “

USMCA je oboustranně výhodná výhra pro severoamerické pracovníky, zemědělce, farmáře a podniky. Dohoda vytváří vyváženější a vzájemný obchod, který podporuje vysoce placená pracovní místa pro Američany a zvyšuje severoamerickou ekonomiku.

Podle Business Roundtable je téměř 400 000 pracovních míst v Severní Karolíně podporováno americkým obchodem s Kanadou a Mexikem.

Více než jedno z pěti pracovních míst v Severní Karolíně závisí na mezinárodním obchodu.

V roce 2018 činil vývoz zboží v Severní Karolíně 32,8 miliard USD, což představuje nárůst o 31 procent oproti úrovni vývozu v roce 2008. Díky těmto číslům se Severní Karolína stala v roce 2018 15. největším státním vývozcem zboží.

Podle sněmovního výboru pro způsoby a prostředky poskytne USMCA více než 68 miliard dolarů v nové národní ekonomické činnosti a 176 000 nových amerických pracovních míst.