Kongresman Baird oznamuje federálním dolarům 5 milionů dolarů, aby společnost Avon vylepšila USA 36 / Rockville Road

Kongresman Baird oznamuje federálním dolarům 5 milionů dolarů, aby společnost Avon vylepšila USA 36 / Rockville Road
Kongresman Baird oznamuje federálním dolarům 5 milionů dolarů, aby společnost Avon vylepšila USA 36 / Rockville Road

Kongresman Baird (IN-04) dnes oznámil, že Indiana obdrží celkem 5 milionů dolarů v grantu Better Utilizing Investment to Leverage Development (BUILD) od amerického ministerstva dopravy (DOT) na projekty zlepšování dálnic.

„Tyto prostředky oživí důležitou infrastrukturu podél tohoto silného dopravního koridoru a poskytnou městu Avon další ekonomické příležitosti,“ uvedl kongresman Baird.

V Avonu se uděluje grant BUILD Grant ve výši 5 milionů $ na zlepšení přibližně 1,2 mil po silnici 36 / Rockville Road v USA, přidání dalšího jízdního pruhu v každém směru a nahrazení obousměrného levého odbočovacího pruhu zvýšeným / omezeným mediánem, implementace řízení omezující více konfliktů, instalace infrastruktury pro nemotorové cestování a modernizace stávajících signalizovaných křižovatek.

Kromě toho DOT oznámila, že okres Hancock County obdrží 22,5 milionu USD BUILD Grant na zlepšení infrastruktury pro Interstate 70. Mezistátní bude rozšířen ze dvou na tři pruhy v každém směru, vyměnit nefunkční chodník přibližně za pět mil od západních pruhů a sanovat nedostatečný chodník podél dalších přibližně pěti mil východních a západních pruhů v přibližném desetimílovém úseku silnice I-70. Navíc poklesne východní pruh a západní pruh na Mt. Comfort Road bude překonfigurována.

V květnu poslala celá delegace Kongresu v Indianě dopis sekretariátu DOT Elaine Chao, aby podpořila žádosti ministerstva dopravy v Indianě o tyto projekty.

„Indiana je známá jako křižovatka Ameriky s téměř 12 000 mil dálnic a více než 4 000 mil železničních tratí uvnitř našich hranic.“ Nedávno Indiana přijala odpovědná opatření, aby zajistila, že její program infrastruktury na úrovni státu slouží potřebám Hoosiers a všem Američanům, kteří každý den projíždějí státem. V roce 2017 náš stát provedl dlouhodobý dopravní plán, který plně financoval údržbu a výstavbu stávajících dálnic po dobu nejméně příštích 20 let, poskytl jistotu financování transformačních projektů, jako je rozšíření Interstate 69 z Indianapolisu do Evansville, a poskytl významné zvýšení ve financování místních samospráv pro městské, městské a krajské silniční projekty. Federální financování prostřednictvím těchto BUILD grantů zajistí, že tyto kritické koridory budou schopny nadále usnadňovat národní obchod, “napsali.