Kongresman Baird hlasuje pro zákon o flexibilitě programu ochrany výplaty

Zástupce Jim Baird (R-IN) hlasoval pro H.R. 7010, zákon o flexibilitě programu ochrany výplaty. PPP byl navržen tak, aby poskytoval malým podnikům příležitost udržet si zaměstnance během pandemie ve snaze urychlit zotavení po opětovném otevření. Tato nedávná legislativa poskytuje větší flexibilitu v tomto programu pro malé podniky, které rozvíjejí své strategie znovuotevření. Ne každý podnik je ve stejné fázi a zdokonalení spočívá v tom, že tato legislativa poskytne více možností.

„Tato legislativa poskytne malým podnikům společnosti Hoosier další flexibilitu při navrhování jejich plánu úspěšného opětovného otevření a dlouhodobého zotavení.“ Řekl zástupce Baird.

Tato legislativa prodlouží dobu odpuštění PPP půjček z 8 týdnů na 24 týdnů, aby vyhověla podnikům, které jsou v různých fázích znovuotevření, a poskytne více času na opětovné vybudování zpět na úroveň před COVID-19. Ti, kteří dávají přednost pobytu v rámci 8týdenního okna, se mohou z prodloužení odhlásit. Mění pravidlo z požadavku, aby podniky používaly 75% půjčky na výplatní listinu, na 60% a do 31. prosince 2020 bude mít čas na nábor zaměstnanců. To umožní podnikům více možností, jak využít své půjčky, a přesto budou nadále vyhovovat pro odpuštění půjčky.

Nové PPP půjčky navíc získají pětiletou splatnost. Stávající půjčky budou pokračovat s dvouletou splatností. Podniky, které obdrží odpuštění půjčky, mohou také obdržet odklad daně ze mzdy.

Každý stát se nachází v jiné fázi uvolňování svých omezení, což některým podnikům ztěžuje dodržování původních pravidel PPP. Flexibilita nabízená v těchto právních předpisech lépe pomůže malým podnikům v celé zemi přizpůsobit se jejich místní situaci.