Hoyer: Nediskriminujte 700 000 Američanů, kteří žijí v ve Washingtonu

Kongresman Steny H. Hoyer (MD-05) se dnes připojil k tiskové konferenci Eleanor Holmes Norton (DC-AL), senátor Tom Carper (D-DE) a senátor Chris Van Hollen (D-MD), aby vyzval k rovnému zacházení pro okres Columbia v příštím právním předpisu o reakci na koronaviry.

Kongresman Steny H. Hoyer
Kongresman Steny H. Hoyer

Níže je uveden přepis jeho poznámek:

„Velice vám děkuji, kongresistka [Eleanor Holmes] Norton.“ Vzhledem k tomu, že sněmovna, Senát a Bílý dům sjednávají hlavní právní předpisy, tak, jak to děláme nyní – ačkoliv je obtížnější kvůli neschopnosti republikánů dohodnout se mezi sebou, mnohem méně k dosažení dohody s námi -, musíme poskytnout pomoc státu a místní vlády, aby se vypořádaly s výzvou COVID-19. Jsme tu, abychom vyslali jednoduchou, ale snad silnou zprávu: nediskriminujte 700 000 Američanů, kteří žijí v hlavním městě naší země, a mnoho dalších, kteří žijí v sousedních komunitách v Marylandu a Virginii.

„To se stalo v zákoně CARES, jak právě řekla Eleanor Holmes Nortonová, když Senát a Bílý dům trvají na tom, aby se s DC zacházelo jako s územím a ne se státem, což znamenalo miliony, v tomto případě přes 700 milionů dolarů nebude okres Columbia. Jak ironické je, že by republikáni nechtěli udržet kapitál země tak bezpečný a bezpečný jako jakákoli jurisdikce v Americe, kde navštěvují miliony Američanů. Teď [cestovní ruch je] omezen, cestou dolů COVID-19 to chápu. Zacházení s okresem však nepříznivě ovlivňuje každého občana Ameriky.

„V té době jsem řekl, že nesmíme znovu zkratovat DC a její region, a sněmovna v květnu schválila zákon o hrdinech, s DC zacházeno na stejné úrovni jako ve vzorci financování tohoto zákona.“ Jsem rád, že jsou tady senátor [Tom] Carper a senátor [Chris] Van Hollen, a jsem si jistý, že řeknou, že budou bojovat, aby se u Senátu Spojených států stalo to samé. Je to něco, na co budeme i nadále trvat a budeme o ně bojovat, jak budou tato jednání pokračovat.

„Byl jsem hrdý na to, že jsem se připojil ke svým kolegům, když jsem minulý měsíc udělal návrh zákona, aby se DC stal padesátým prvním státem, jak bychom měli udělat, a jak doufejme, Senát to přijme a bude o něj bojovat.“ Chtěl bych poděkovat delegátce Holmes Norton za to, že i nadále vedla, pokud jde o zajištění spravedlivého zacházení s DC a získání finančních prostředků a zastoupení, které si tak bohatě zaslouží.

„Velice vám děkuji Eleanor Holmes Nortonová, a teď se vzdám senátorovi Tomu Carperovi, se kterým jsem měl tu čest sloužit v domě a kdo ví něco o státnosti jako bývalý guvernér státu Delaware.“ Když jsem se senátorem Carperem v Delaware, vždycky říkám lidem, že jsem tak ráda, že zastupuji předměstský Delaware ve státě Maryland. “