Hermes usiluje o dodávky bez emisí po celém Hamburku

Hermes usiluje o dodávky bez emisí po celém Hamburku
Hermes usiluje o dodávky bez emisí po celém Hamburku

Logistická společnost Hermes usiluje o dodávky bez emisí po celém Hamburku od konce roku 2023 a rozšiřuje svou nabíjecí infrastrukturu pro elektrické dodávky a zvyšuje počet e-transportérů ze 49 na více než 240. Společnost také nasadí pro dodávky pět nákladních kol.

Nový uzel pro elektronické přepravce
Výstavba nového centra pro e-mobilitu v Billstedtu má začít v červenci a stane se druhým takovým základem Hermes. Několik doručovacích základen poblíž Hamburku bude fungovat na elektřinu, aby dosáhly odlehlých čtvrtí s e-transportéry. Všechny dodávky Hermes a jejich partnerů budou v budoucnu nabíjeny pouze zelenou elektřinou. „Teprve pak můžeme skutečně mluvit o přepravě zásilek s nulovými emisemi,“ řekl Olaf Schabirosky, generální ředitel společnosti Hermes Germany.

Tailwind pro cíle Hamburku v oblasti ochrany klimatu
Jakmile budou všechna opatření dokončena, chce Hermes od konce roku 2023 dodávat až 12 milionů zásilek ročně výhradně elektricky a ušetřit 1 400 tun CO2 ročně. „Jsme si vědomi, že tento plán je ambiciózní. Přesto jsme odhodláni jít touto cestou a do konce příštího roku dodávat bez emisí pouze v Hamburku.“

Podle Anjese Tjarkse, senátora pro dopravu, jsou plány Hermes v souladu s cíli senátu a zdůrazňují průkopnickou roli Hamburku v řešeních udržitelné mobility. „Naše cíle v oblasti ochrany klimatu můžeme dosáhnout pouze přehodnocením udržitelné mobility a snížením počtu najetých kilometrů spalovacích vozidel v každodenním provozu.“ Město, společnost a podniky musí posunout přechod mobility vpřed společně. „Projekt společnosti Hermes Germany ukazuje, jak toho lze dosáhnout a že přechod na mobilitu, ochrana klimatu a ekonomická výkonnost mohou jít ruku v ruce,“ zdůraznil.