Fukušimská laboratoř zveřejnila snímky „vysoce pravděpodobných“ UFO

Takeharu Mikami, ředitel International UFO Lab a šéfredaktor okultního časopisu Mu, oznámil výsledky výzkumu laboratoře v sobotu ve Fukushima City.
Takeharu Mikami, ředitel International UFO Lab a šéfredaktor okultního časopisu Mu, oznámil výsledky výzkumu laboratoře v sobotu ve Fukushima City.

Je to pták! Je to letadlo! Možná je to UFO!

Samozvaná mezinárodní laboratoř UFO ve Fukušimě v uplynulém roce analyzovala snímky, které obdržela, aby zjistila, zda neobsahují neidentifikované létající objekty.

Laboratoř byla spuštěna v červnu 2021 v zábavní hale UFO Fureai-kan, která byla otevřena v roce 1992 tehdejší městskou vládou Iino, nyní součástí města Fukušima. Takeharu Mikami, 53letý šéfredaktor měsíčního okultní magazínu Mu, slouží jako ředitel laboratoře.

V sobotu Mikami řekl, že od otevření laboratoře obdržela 452 položek, které tvrdily, že ukazují UFO. Bylo potvrzeno, že 125 fotografií a 24 videoklipů obsahují obrázky jako UFO, a to pomocí vlastních analytických metod laboratoře.

Laboratoř analyzovala snímky na možnost, že obsahují létající objekty existující na Zemi nebo přírodní jevy. Použila také softwarovou analýzu ke kontrole, zda byly fotografie nebo videa upraveny.

Čtyři položky, které „velmi pravděpodobně ukazují UFO“, byly zveřejněny. Jedním z nich je fotografie pořízená v pohoří Tateyama v prefektuře Tojama v září 2018, která ukazuje černý oválný objekt vysoko na obloze.

„Objekt je vidět pouze na jedné z několika fotografií pořízených za sebou, takže to není pták,“ řekl Mikami. „Je vysoce pravděpodobné, že je to UFO.“

Další fotografie byla pořízena v srpnu 2021 poblíž vrcholu Mt. Senganmori, 462 metrů nad mořem, a ukazuje objekt jako talíř. Laboratoř se nachází na straně této hory.

Zájem o UFO pokračuje po celém světě, mezi subjekty, které zahájily výzkum, patří i americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA). International UFO Lab nejen doufá, že přispěje k této oblasti, ale také se snaží přispět k revitalizaci komunity.

UFO Fureai-kan zaznamenal nárůst počtu návštěvníků o 60 % v roce až do března 2022 oproti předchozímu fiskálnímu roku. V oblasti poblíž laboratoře jsou naplánovány různé akce, včetně průvodů s účastníky v kostýmech vesmírných mimozemšťanů.

Ryuichi Aso, 52letý vedoucí projektového týmu UFO Fureai-kan, řekl: „Chci, aby si návštěvníci také užili setkání s místními obyvateli.“