Filmy s Dzhigarkhanyanem, které potřebujete vědět do 20 let

Dnes je známo o smrti lidového umělce SSSR Armena Džigarkhanyana. Během svého plodného tvůrčího života stihl hrát ve více než 350 filmech. Jaké filmy s Dzhigarkhanyanem budou pro každého zajímavé.

„Místo setkání nelze změnit“

„Nemůžeš oklamat ženu, vidí srdcem,“ řekla Humpbacked Volodka Sharapovovi.

Armen Džigarkhanyan
Armen Džigarkhanyan

Hrbatý. Statický snímek z filmu „Místo setkání nelze změnit“

Přestože je samotný film věnován práci Moskevského kriminálního oddělení v poválečných letech a jeho hlavními postavami jsou zkušený operativní Gleb Zheglov a bývalý frontový voják Vladimir Šarapov, vůdce gangu, přezdívaný Humpbacked, si publikum neméně pamatovalo.

„Počasí je dobré na Deribasovské, nebo na Brighton Beach opět prší“

Legendární sovětská komedie, kterou mnoho lidí sleduje alespoň jednou na novoroční svátky. Akce se odehrává v posledních letech existence SSSR. Studená válka skončila, prezidenti SSSR a USA plánují setkání důležitých jednání, ale hrozí jí kolaps kvůli nekontrolovatelné ruské mafii, která se usadila ve Spojených státech.

Dzhigarkhanyan ve filmu hraje jednoho z mafiánů, který se nejčastěji vzdává.

„Závistivec“

Vychytralý a vtipný darebák Tristan vždycky přichází na pomoc sekretáři Teodoro, který měl tu drzost zamilovat se do hraběnky. Někdy jsou jeho rady samozřejmě zmatené.

V příběhu se hraběnka Diana de Bellefleur zamiluje do své sekretářky. Rozejde se se služebnou Marcelou a chce být jen s hraběnkou. Řada konvencí a břemeno předsudků však neumožňují Dianě „sestoupit“ na sluhu. Ale díky Tristanovi se situace dramaticky mění.

„Chudák Sasha“

„Vložím ořezávátko, kamkoli ho stejně najdu.“ Řekněte mi, kam se schovat, – konzultoval vedoucí kolonie (hrál Dzhigarkhanyan) s Berezkinem. Mluvili o počítačové hře „Zloděj zón“.

Záběr z filmu „Chudák Sasha“ Armen Džigarkhanyan
Záběr z filmu „Chudák Sasha“ Armen Džigarkhanyan

Záběr z filmu „Chudák Sasha“

Podle spiknutí dostane „poctivý cracker“ Vova Berezkin týden na to, aby byl volný poté, co zachránil generála. Je pravda, že se ukázalo, že ho jeho žena opustila, nejsou tam žádní přátelé. Kromě toho přichází o peníze, které „odsouzení věnovali za dary na Nový rok“. Rozhodne se vzít peníze z trezoru bankéře, ale něco se pokazí …

„Ahoj, já jsem tvoje teta!“

Nezaměstnaní Babs Baberlei končí v bohatém domě a snaží se uniknout policii. Už na něj čekají dva mladí muži, respektive ne on, ale milionářka Donna Rosa d’Alvadorez. Zatímco se skryla před neznámou policií, soudce Kriegs (Armen Dzhigarkhanyan) se „zamiluje“ do „tety“, která chce ve skutečnosti jen zlepšit svou finanční situaci.

Ještě z filmu "Ahoj, já jsem tvoje teta!" Armen Džigarkhanyan
Ještě z filmu „Ahoj, já jsem tvoje teta!“ Armen Džigarkhanyan

Ještě z filmu „Ahoj, já jsem tvoje teta!“

„Vyrobeno v SSSR“

Ve filmu „Vyrobeno v SSSR“ z roku 1990 je obyčejná střední škola transformována do „modelu totalitního státu“. Úřadující ředitel a učitel dějepisu Viktor Andreevich (postava Armena Džigarkhanyana) doslova terorizuje studenty a učitele. Faktem je, že on, bývalý důstojník NKVD, byl požádán, aby vyšetřil krádež magnetofonu. Všichni se přiznali. Pod „mučením“.

Stále z filmu „Vyrobeno v SSSR“ Armen Džigarkhanyan
Stále z filmu „Vyrobeno v SSSR“ Armen Džigarkhanyan

Stále z filmu „Vyrobeno v SSSR“

„Sny“

V příběhu hraběnka Prozorová začíná snít o pádu říše, o tom, jak na konci 20. století pracuje jako myčka nádobí v městské jídelně.

Záběr z filmu „Sny“ Armen Džigarkhanyan
Záběr z filmu „Sny“ Armen Džigarkhanyan

Záběr z filmu „Sny“

Dzhigarkhanyan hraje ve filmu lékaře, na kterého se hraběnčin manžel obrací o radu. Doktor si myslí, že sny jsou nenormální. Například se mu zdá nesmysl, jak může bývalý hrabě obchodovat na Arbatu nebo jak může chléb stát 43 rublů za bochník.

„Hej! Vloupej loupež“

Vyšetřovatel pro zvláště důležité případy Grigorij Poveshchuk jde na místo, kde v jižní části země nabraly korupce a kriminalita hrozivé formy. Zločinecká skupina spojená s zkorumpovanými vládními úředníky je tedy zapojena do podvodů se zlatem a zbraněmi. Úkolem vyšetřovatele je proniknout do zločinecké skupiny. Dopustí se loupeže zastavárny a vstoupí do důvěry zločinců. Dzhigarkhanyan hraje ve filmu svého šéfa.

záběr z filmu "Hey! Train Loupež" Armen Džigarkhanyan
záběr z filmu „Hey! Train Loupež“ Armen Džigarkhanyan

Stále z filmu „Hey! Train Loupež“

„Dulcinea Tobosskaya“

Akce se odehrává ve Španělsku na počátku 17. století. Po smrti Dona Quijota jde Sancho k Tobosovi a najde tam rolnickou ženu Aldonso, která nevěděla, že velký rytíř kvůli ní trpěl. Aldonza-Dulcinea se stěhuje do Toleda, setkává se s Donem Luisem, který je jako dva hrášky v lusku podobném mladému Donu Quijotovi (podle jejího názoru). Dzhigarkhanyan ve filmu hraje otce Aldonsy, který si je jistý, že „ta dívka je šílená tukem“

Scéna z filmu " Dulcinea Toboska " Armen Džigarkhanyan
Scéna z filmu “ Dulcinea Toboska “ Armen Džigarkhanyan

Scéna z filmu  Dulcinea Toboska 

Ostrov pokladů (hlas)

– Hlasuji – zabij, – tato a další fráze vůdce krvežíznivých pirátů Johna Silvera zůstanou dlouho v paměti každého, kdo sledoval tuto sovětskou karikaturu.

Hlava lupičů, vždy bezchybný John Silver, se svými stoupenci vyrazí za pokladem, který byl jednou zahalen kapitánem Flintem pod rouškou členů posádky lodi. Nemohou najít poklad sami, protože mapa ukazující, kde je pohřbeno nevýslovné bohatství, je v rukou Squire Trelloni, Dr. Livesey, Jimmyho a kapitána Smolleta.

Připomeňme, herec a režisér Armen Dzhigarkhanyan dnes zemřel ve věku 86 let . Byl jedním z nejtalentovanějších herců sovětského divadla a kina a přivedl k životu celou galaxii nádherných obrazů. Kromě toho je známý jako zakladatel Moskevského činoherního divadla, učitel jevištních dovedností a držitel titulu „Lidový umělec SSSR“.